HP Maratón 1

17. srpna 2015 v 0:45 | Nebulis |  Planetka všedního života
Zdravím a podávám pravidelné hlášení z mé planetky!
Slunce můj domov ještě nespálilo, ba naopak. Konečně vesmírné husy přinesly na svých křídlech oblaka plná vody, která svlažují vyprahlou zem. Moje zahrádka už to potřebovala jako moře vlny, byla celá žlutá a uschlá. Snad se zase zazelená.

Jinak v inTergalaktickém Vysílání poslední dobou (celé prázdniny) pouštějí spoustu pohyblivých obrázků za sebou (prý filmy, pch) opět na téma Harry Potter, dnes tuším běžela sedmička, 1. část. Já i další bytosti občasně vpuštěné do mého vesmíru jsme se rozhodli, že si uděláme HP Filmový maraton. Pustíme si v dohledné době všechny filmy v angličtině. A jelikož slova nejsou meče a muže dělají činy (a emancipované ženy zavelely), jsme se na 1. díl vrhli už dnes večer.
Původně jsme se dívali na DVD v češtině, kde nešla nastavit angličtina, protože to nebyla originálka. Nakonec jsme se mrkli na notebooku online, komplet v angličtině.

Poznatky:


- v češtině umíme slovo od slova nazpaměť (na což si stěžoval kamarád, který slyší jen na jedno ucho, do kterého jsme mu polohlasem mumlaly věty dřív, než se vyslovily ve filmu)
- angličtina je tam poměrně jednoduchá, slovní zásoba ok i dobrá výslovnost (kromě Snapea, který na hodině lektvarů šeptal a z noťasu to nebylo moc slyšet, ale to není jeho chyba)
- stále jsme to stopovali a debatovali nad blbostma/pokračováním/detaily, namátkou:
Kdo dal Harrymu plášť? Já tvrdím, že Brumbál - zkoumal ho kvůli relikviím. Nejmenovaný polohluchý ufoun zase tvrdí, že Snape, prý to bylo v jeho vzpomínkách. Tak nevím, asi si budeme muset počkat na poslední díl.
Famfrpálový zápas. První famrfpálový zápas se odehrává na podzim, protože předtím byl Halloween a pak vánoční prázdniny. A všichni mají šály a rukavice, potud je to ok. Ale co to počasí? Dejme tomu, že je idální podzimní, slunečný den. Ale okolo hřiště je plno stromů, které jsou tak svěže zelené jako v brzkém jaře. A ano, dala jsem si pozor, jsou tam i listnaté stromy!
A když jsme u famfrpálu, co Zlatonka? Není pravda, že ji Harry držel poprvé na prvním tréninku s Woodem? Myslím scénu, kdy mu Wood ukazuje míče a vysvětluje pravidla. Napadá mě jediě, že v knize se jí nedotkl a do filmu dali i s dotykem... Jinak to přece nesedí. EDIT: Teď mi došlo, že v Brumbálově poslední vůli bylo: Zlatonka z 1. zápasu, že jo.. pak by to dávalo smysl...
BTW, proč dostal Harry to nejlepší dostupné koště? Vždyť to leze do galeonů...
Co bychom viděli v Zrcadle z Erisedu? N. by se údajně viděla hubená ve sportovní podprdě s buchtama místo břišáků - buchty venku, ne uvnitř; přeje si to od 4 let. R. si celý život přeje ... něco. N. tipuje, že svou rodinu. Já nevím. Co tak bytost jako já potřebuje k životu? Prostě žiju a žiju teď a naplno.
Mění se nějak nejniternější tužby srdce vzhledem k věku? Já myslím, že ano. Každý se vyvíjjí a tu chce tohle nebo tamto. Ron ve svých jedenácti letech chtěl vyhrát školní pohár a být primus, atd. - protože mu to připadalo nejdůležitější a nejlepší. Ale neříkejte mi, že tohle všechno by chtěl po Vánočním plese, kdy nemohl zapomenout na Fleur a hlavně po sedmém dílu, poté co viděl tolik bolesti a smrti.
Jak je možné, že když začal Quirrel Harryho škrtit, tak mu nezačala popelavět dlaň? Ale o pár sekund později, když se Harry dotkne hřbetu jeho ruky, tak najednou začne? Vždyť Harryho ochrana je v jeho krvi, které proudí celým tělem, zvlášť na hrdle (tepna). A ne, Harry nemá rolák.
A co se vlastně stalo, když Voldemortův stín prošel skrz Harryho? Proč omdlel?
Jo a jaktože má Voldemort stále nos a v dalších dílech už ne? Napadlo mě, že ještě nebyl rozdělen do tolika kousků.

- všichni jsme se shodli, že jsme čekali na dopis z Bradavic
- že cestou na loďkách vypadá celý hrad nádherně a impozantně
- dostala jsem chuť zahrát si HP hru na PC
- profesorka Madame Hooch je celkem na nic. Nejen, že nechla Nevilla lítat ve vzduchu bez kontroly, nese tak trochu odpovědnost za jeho zlomené zápěstí, dále pak nechala celou třídu bez dozoru. To kdyby si dovolila v českém školství! Nehledě na to, že splašené koště se dá zastavit nějaký zaklínadlem, ne? Nebo snad kouzelníci nevynalezli dětské pojistky?
- je roztomilé, že v češtině je TA hůlka, tudíž pan Ollivander říká: ,, Díky její sestře máte tuhle jizvu...", ale v aj je to ,,brother".
- další otázkou je, proč Hermiona po zápase s trollem neřekla pravdu? Že byla náhodou na záchodě a troll náhle vešel dovnitř a Ron a Harry se snažili Hermionu jen varovat? Odpovědí by mohlo být, že pak by se rozjelo sálodlouhé vyšetřování šikany a to by trochu zdržovalo.


Aha. Už chápu, proč se s námi nikdo na filmy nedívá. Vždycky se najde nějaký detail, který úplně zhejtujeme. No, nechceme vám brát iluze, HP je skvělá série, o to nic. Ale ... :D Jsem zvědavá, co nám uniklo u dalších dílů.

Sledujte Pottera = 10 points to Griffindor
Nebulis

P.S. Do jaké koleje byste patřili? Objektivně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lizzie Oliver Lizzie Oliver | Web | 17. srpna 2015 v 12:35 | Reagovat

Taky si dávám maraton HP, ale knižní :D Filmy si dám potom. :D Je pravda, že ve filmech je pár chyb a docela mě to jako fanouška štve :/

2 Lizzie Oliver Lizzie Oliver | Web | 17. srpna 2015 v 12:36 | Reagovat

[1]: mimochodem patřila bych do Havraspáru, jsem si tim jistá! :D

3 Luci Luci | Web | 17. srpna 2015 v 17:55 | Reagovat

Myslím si, že bych skončila v Havraspáru nebo Mrzimoru no... Ale moc ráda bych skončila v Nebelvíru (překvapivě) :D taky si dávám HP maratony, ale hlavně knižní no, protože filmy znám zpaměti - jak říkáš :D nikdy jsem ale nepřemýšlela nad těmi chybami jak ty :) někdy to ale zkusím v angličtině, když to podle tvých slov není tak těžké :)

4 cincina cincina | Web | 18. srpna 2015 v 19:43 | Reagovat

Já v dohledné době chci taky udělat takový filmový maraton:D Bude na téma HP, ale pak chci udělat i na jiné téma:D Což bude zajímavé:D
Já se nerada hrabu v detailech, protože pak přijdu na to, že tam jsou chyby. A to radši ani nechci vědět:D

5 Lisi Lisi | Web | 2. září 2015 v 11:57 | Reagovat

Ty dětské pojistky jsou vyloženě dobrý nápad. Zelených stromů jsem si nevšimla, nebo jsem spíše nad nimi tak neuvažovala.
Myslím si na Havraspár, mám ho dokonce i na pottermore:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama