Září 2015

TAG pro vzácného hosta Podzim

28. září 2015 v 23:36 | Nebulis |  Blogový vesmír
Moje planetka tak nějak začíná měnit barvy a opadávat, což bude asi tím, že ji navštívil Podzim. On to tedy dělá pravidelně a tak jsem ho pohostila hrníčkem s puntíky a on se rozhodl, že mi tu chvilku bude stanovat na zahradě.
Na počest svého drahého hosta jsem se rozhodla vyplnit toto:


1. Jaký je tvůj oblíbený sezónní nápoj ze Starbucks/CrossCafé/ ...? Ok we're talking coffee's - What's your favourite seasonal drink from Starbucks/Costa/Cafe Nero etc?
Celkově si ráda v kavárnách dám Cappucino se skořicí, kvůli tomu podzimu bych chtěla vyzkoušet novinku z Crosska - Moštrúdl :)

2. Doplňky - Pro co se rozhodneš - šála, vysoké boty, rukavice? Accessories - What do you opt for, scarf, boots, gloves?
Ráda nosím šátky, chlad se mi nedostane za límec, ale zimní šála to ještě není. Taky mám ráda takové ty ,,návleky na nohy", jsou teploučké a vypadá to dobře.

3. Jakou hudbu posloucháš na podzim? Music - What's your favourite music to listen to during Autumn?
Neposlouchám nic speciálního kromě TOHOTO. Je to parodie z Hillywoodu na Lady Gaga - Gagaween. Ačkoliv jsem Gaga nikdo moc nemusela, ta parodie je skvělá (jako všechny další) a na Halloween se fakt hodí! :)

4. Tvůj oblíbený parfém pro tohle období? Perfume - What's your favourite scent for this time of year?
Jsem jedna z těch, co má jednu/dvě oblíbené značky a ty nosí. Na normální nošení mám ráda Beyoncé Heat - tu růžovou, ale i oranžová voní pěkně. A na zvláštní příležitosti Davidoff Cool Water - ale ten kradu mamce, na mě je moc drahý...

5. Svíčky s jakou vůní budeš letos zapalovat? Candles - What scents will you be burning this season?
Mám ráda skořicové...ale ty se hodí spíše na Vánoce.

6. Co nejvíce zbožňuješ na podzimu? What do you love most about Autumn?
Jak vše kolem ,,rozkvete" do barev. Jak jsou lesy tajemnější. Jak je ve vzduchu cítit vlhko. Jak drobné kapky dopadají na sklo. Jak se kouří z hrníčku. Jak mě navštěvují múzy. Jak mám narozeniny.

7. Oblíbený make-up? Favourite Make-up look?
Ehm. Můj make-up je vlastně řasenka, občas s lehkou tmavě šedou linkou a když mám náledu, tak konturku na rty. Nic víc. Neříkám, že bych nepotřebovala tunu (možná dvě), abych nějak vypadala, ale lhala bych tím nejvíc sama sobě.

8. Na co se ma podzim nejvíc těšíš?
Na tu atmosféru. A na to, až budou všichni úplně v pr... a já budu v pohodě. (dobře, to bylo škodolibé)


Zapojte se též!


Nebulis

Upgradované muffiny

25. září 2015 v 11:17 | Nebulis |  Planetka všedního života
Opět vysílám signál z vesmíru na hranici vědění a možna. Po určité době neurčita, to je pravda. Ale pokud vás to utěší, vidíte mě na bogu tak často, jako mě vídají rodiče doma. Vítejte do mého života. Amen.

Nemohla bych se považovat za bytost, kdybych v nějaké volné chvíli nic nedělala. Kdepak, bytosti, ač se to nezdá, vždycky něco dělají. Třeba já včera pekla muffiny, které byly hned večer povýšeny na cupcakes. Hlavně, že jim chutná. Abych neshrábla všechnu slávu a díky jenom já, je nutné podotknout, že moje malá členka blízkého sesterstva mi byla ochotně nápomocna. (A jak to býva u malých sourozenců, ne vždy se její pomoc hodila.) Musím Natálce poděkovat za fotodokumentaci (kterou přeplnila celý foťák, takže jsem strávila 2 hodiny promazáváním).
Každopádně recept jsem vzala ZDE - vřele doporučuji!! (Akorát jsem tedy použila jen jednu čokoládu, je to špatně, já vím!)
A pudingový krém jsem vzala TU - jenom jsem místo rumu, vmíchala domácí Citronovici. Ale taky dobré! (Ono žádná lihovina není k zahození, že.)


Čokoládové cupcakes s pudingovým krémem

Život, spíš lidé nejsou fér

11. září 2015 v 13:40 | Nebulis |  Týdenní toulky
Ne, není. Ale co s tím naděláme?

Život je život, ale fér určitě není, to všichni víme. (Proč jinak se jednomu neustále daří i když nic nedělá? Proč umírají děti? Atd.) Jenže to jediné, co s tím můžeme udělat je: smířit se s tím a hrát tu hru s tímto vědomím. A když si plně uvědomíme, že nemáme čekat nic navíc, máme alespoň drobnou výhodu na své straně.

Moje filosofie je pracovat usilovně a chovat se slušně a fér ke všem lidem, ono se mi to vrátí. I když mi někdo intuitivně nesedne (a to je málokdo, protože většinou na každého najdu to, co na něj platí), jednám přímo a za každou cenu slušně! Urážky, ponižování a pomluvy - to opravdu ne, je to pod mou úroveň (to jsem ale nafrněná, co? :D).
Samozřejmě ale počítám s tím, že stejně jako já se moc lidí nechová. Zase nastoupí moje intuice, která mi řekne, na koho si dát pozor. A já se na toho člověka usmívám a jenom čekám, kdy udělá nějakou levárnu. No, zatím se k tomu ještě nikdo neodhodlal. TeĎ to zní jako veliké divadlo, jak si hrát na usměvavou, hloupou holčinu, ale hloupá nejsem, to pozná každý, kdo se mnou mluví (aha, už si zase fandím ...) a pokud budu zaškatulkovaná jako usměvavá, hodná a chytrá... To se mi líbí.

Ono je to těžké probojovat se životem, ale stojí za to ho žít. A i když nás srazí na kolena, důležité je se poučit a znovu vstát. Protože, co bychom jinak dělali? Leželi v posteli a litovali se? Ne, díky, radši se budu snažit rozdávat úsměv, pozitivismus a nadšení do každého dne lidem okolo mě. Třeba se někdy dočkám toho, že se na mě někdo na ulici také usměje a ne jen zmateně vypoulí oči a podívá se za sebe. Chtělo by to revoluci v úsměvech :)


Nebulis

Chorvatsko aneb dovolená pro mladé

8. září 2015 v 20:17 | Nebulis |  Cesty po galaxii
*zdravící gesto*
Vrátila jsem se! Ano, slyšíte správně, nicotná bytůska Nebulis je opět zde! Po úmorné cestě, která i přes raketový pohon trvala skoro 22 světelných hodin, jsem se vrátila do časového víru reality, která mě úspěšně drtí svou tíhou. Navštívila jsem galaxii se zvučným a známým jménem Chorvatsko.