Chorvatsko aneb dovolená pro mladé

8. září 2015 v 20:17 | Nebulis |  Cesty po galaxii
*zdravící gesto*
Vrátila jsem se! Ano, slyšíte správně, nicotná bytůska Nebulis je opět zde! Po úmorné cestě, která i přes raketový pohon trvala skoro 22 světelných hodin, jsem se vrátila do časového víru reality, která mě úspěšně drtí svou tíhou. Navštívila jsem galaxii se zvučným a známým jménem Chorvatsko.

Chorvatsko je pro mě srdcová záležitost, nejkrásnější dovolené probíhaly právě zde a pod stanem. Byly to doby, kdy jezdívaly tři plně obsazené vesmírné lodě v řadě za sebou a sdíleli dovelenku s námi. Skvělé, pro nás děti ideální,nýbrž jsme se nemuselivzdávat kamarádů a trávit léto s otravnými a nudnými dospělými.
Letos jsem se tedy rozhodla za pracně natrhané penízky letět s Opavskou cestovní kanceláří Layno Tour právě tam. A nelituji. Layno se pyšní tím, že s ní jezdí samí mladí lidé a tomu je také přizpůsobený program - každý večer párty, semináře a worshopy jak posilování a twerku, tak potápění, vodního adrenalinu, bier-pongu a tak dále. Ač jsem jela jen s T. a ještě na poslední chvilku, partičky i moraváci byli otevření cizím vetřelcům. Díky jim. Užily jsme si skvělých osm dní u moře a dvě cesty autobusem, které utekly právě díky skvělé společnosti a alkoholu během chvilky.Cílovou destinací byl autocamp ve spodní části Chorvatska, cca 20km od Makarské riviery a asi 3km od Živogošče. Bydlelo se v borovém háječku v chatkách po čtyřech a k oblázkové pláži to byl kousíček.


Jezero slané vody bylo křišťálově čisté, vidět bylo až na dno a opravdu bylo osolené - poctivě jsem ochutnávala!

Ale abychom se jen neválely u moře, rozhodly jsme se zúčastnit výšlapu na blízkou kapličku, údajně to mělo trvat hodinku. Pohodička, že. ALE nikdo neřekl, že to bude v 35°C a stále do kopce. A ty cestičky! (viz fota níže) Na vrcholu jsem měla tílko na ždímačku, ale ten výhled... (Btw. z posilka ze dne předtím mě bolela šíleně stehna a za celou dobu pobytu mě bolet nepřestala; výšlap na tom má svůj podíl).A jednoznačně zlatým hřebem byl výlet lodi na protější ostrov Hvar (grilované makrelky a kanystry červeného v ceně) na mini soukromou plážičku. No kouzelné!Prostě tato galaxie je jedinečná, ať si říkáte, že Chorvatsko je pro chudé nebo pro Čechy (nebo obojí) (ano, četla jsem článek s tímto názorem). Podle mě je nesmysl odsuzovat zemi, která má pro člověka samá plus jen proto, že tam jezdí skoro všichni, rádi a za levno. To spíš ukazuje na dobrou kvalitu a ne vlastnosti hodné hejtování.


Stále-ještě-slaná, vycachtaná a utrmácená
Nebulis
P.S.
+ nádherné moře
+ přírodní pláže
+ kempy přímo na pobřeží
+ snadná doprava (auto, bus)
+ příroda (pláže, zátoky, jezera, hory ...)
+ příjemní lidé (většina personálu umí česky)
+ skvělé jídlo
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eileen Abigail Smith Eileen Abigail Smith | E-mail | Web | 8. září 2015 v 22:07 | Reagovat

Mě by to nebavilo kdybych jela do ciziny a lidi by na mě mluvili česky :D

Máš hezké fotky :)

2 Lisi Lisi | Web | 14. září 2015 v 11:22 | Reagovat

Taky jsem četla ten článek, že Chorvatsko je jen pro chudé nebo pro Čechy. Nesouhlasím s ním. Krajina je v zemi nádherná a tvé fotky to dokazují. A kdyby země byla tak špatná, tak by tam určitě netošili GoT, no ne?

3 Radim Radim | 15. března 2018 v 19:59 | Reagovat

Dobrý den, velmi pěkný článek. Chci se zeptat zda-li náhodou někdo nemáte zkušenosti s cestou do Chorvatska autem přes tuhle trasu. Děkuji http://vsekolemcestovani.cz/radynacestu/autem-do-chorvatska-nejlevneji/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama