Chorvatsko aneb dovolená pro mladé

8. září 2015 v 20:17 | Nebulis |  Cesty po galaxii
*zdravící gesto*
Vrátila jsem se! Ano, slyšíte správně, nicotná bytůska Nebulis je opět zde! Po úmorné cestě, která i přes raketový pohon trvala skoro 22 světelných hodin, jsem se vrátila do časového víru reality, která mě úspěšně drtí svou tíhou. Navštívila jsem galaxii se zvučným a známým jménem Chorvatsko.

Chorvatsko je pro mě srdcová záležitost, nejkrásnější dovolené probíhaly právě zde a pod stanem. Byly to doby, kdy jezdívaly tři plně obsazené vesmírné lodě v řadě za sebou a sdíleli dovelenku s námi. Skvělé, pro nás děti ideální,nýbrž jsme se nemuselivzdávat kamarádů a trávit léto s otravnými a nudnými dospělými.
Letos jsem se tedy rozhodla za pracně natrhané penízky letět s Opavskou cestovní kanceláří Layno Tour právě tam. A nelituji. Layno se pyšní tím, že s ní jezdí samí mladí lidé a tomu je také přizpůsobený program - každý večer párty, semináře a worshopy jak posilování a twerku, tak potápění, vodního adrenalinu, bier-pongu a tak dále. Ač jsem jela jen s T. a ještě na poslední chvilku, partičky i moraváci byli otevření cizím vetřelcům. Díky jim. Užily jsme si skvělých osm dní u moře a dvě cesty autobusem, které utekly právě díky skvělé společnosti a alkoholu během chvilky.Cílovou destinací byl autocamp ve spodní části Chorvatska, cca 20km od Makarské riviery a asi 3km od Živogošče. Bydlelo se v borovém háječku v chatkách po čtyřech a k oblázkové pláži to byl kousíček.


Jezero slané vody bylo křišťálově čisté, vidět bylo až na dno a opravdu bylo osolené - poctivě jsem ochutnávala!

Ale abychom se jen neválely u moře, rozhodly jsme se zúčastnit výšlapu na blízkou kapličku, údajně to mělo trvat hodinku. Pohodička, že. ALE nikdo neřekl, že to bude v 35°C a stále do kopce. A ty cestičky! (viz fota níže) Na vrcholu jsem měla tílko na ždímačku, ale ten výhled... (Btw. z posilka ze dne předtím mě bolela šíleně stehna a za celou dobu pobytu mě bolet nepřestala; výšlap na tom má svůj podíl).A jednoznačně zlatým hřebem byl výlet lodi na protější ostrov Hvar (grilované makrelky a kanystry červeného v ceně) na mini soukromou plážičku. No kouzelné!Prostě tato galaxie je jedinečná, ať si říkáte, že Chorvatsko je pro chudé nebo pro Čechy (nebo obojí) (ano, četla jsem článek s tímto názorem). Podle mě je nesmysl odsuzovat zemi, která má pro člověka samá plus jen proto, že tam jezdí skoro všichni, rádi a za levno. To spíš ukazuje na dobrou kvalitu a ne vlastnosti hodné hejtování.


Stále-ještě-slaná, vycachtaná a utrmácená
Nebulis
P.S.
+ nádherné moře
+ přírodní pláže
+ kempy přímo na pobřeží
+ snadná doprava (auto, bus)
+ příroda (pláže, zátoky, jezera, hory ...)
+ příjemní lidé (většina personálu umí česky)
+ skvělé jídlo
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eileen Abigail Smith Eileen Abigail Smith | E-mail | Web | 8. září 2015 v 22:07 | Reagovat

Mě by to nebavilo kdybych jela do ciziny a lidi by na mě mluvili česky :D

Máš hezké fotky :)

2 Lisi Lisi | Web | 14. září 2015 v 11:22 | Reagovat

Taky jsem četla ten článek, že Chorvatsko je jen pro chudé nebo pro Čechy. Nesouhlasím s ním. Krajina je v zemi nádherná a tvé fotky to dokazují. A kdyby země byla tak špatná, tak by tam určitě netošili GoT, no ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama