Život, spíš lidé nejsou fér

11. září 2015 v 13:40 | Nebulis |  Týdenní toulky
Ne, není. Ale co s tím naděláme?

Život je život, ale fér určitě není, to všichni víme. (Proč jinak se jednomu neustále daří i když nic nedělá? Proč umírají děti? Atd.) Jenže to jediné, co s tím můžeme udělat je: smířit se s tím a hrát tu hru s tímto vědomím. A když si plně uvědomíme, že nemáme čekat nic navíc, máme alespoň drobnou výhodu na své straně.

Moje filosofie je pracovat usilovně a chovat se slušně a fér ke všem lidem, ono se mi to vrátí. I když mi někdo intuitivně nesedne (a to je málokdo, protože většinou na každého najdu to, co na něj platí), jednám přímo a za každou cenu slušně! Urážky, ponižování a pomluvy - to opravdu ne, je to pod mou úroveň (to jsem ale nafrněná, co? :D).
Samozřejmě ale počítám s tím, že stejně jako já se moc lidí nechová. Zase nastoupí moje intuice, která mi řekne, na koho si dát pozor. A já se na toho člověka usmívám a jenom čekám, kdy udělá nějakou levárnu. No, zatím se k tomu ještě nikdo neodhodlal. TeĎ to zní jako veliké divadlo, jak si hrát na usměvavou, hloupou holčinu, ale hloupá nejsem, to pozná každý, kdo se mnou mluví (aha, už si zase fandím ...) a pokud budu zaškatulkovaná jako usměvavá, hodná a chytrá... To se mi líbí.

Ono je to těžké probojovat se životem, ale stojí za to ho žít. A i když nás srazí na kolena, důležité je se poučit a znovu vstát. Protože, co bychom jinak dělali? Leželi v posteli a litovali se? Ne, díky, radši se budu snažit rozdávat úsměv, pozitivismus a nadšení do každého dne lidem okolo mě. Třeba se někdy dočkám toho, že se na mě někdo na ulici také usměje a ne jen zmateně vypoulí oči a podívá se za sebe. Chtělo by to revoluci v úsměvech :)


Nebulis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 13. září 2015 v 13:05 | Reagovat

To s tebou souhlasím, hlavně je úsměv zadarmo. Také doufám, že každému se vrátí to, co si zaslouží.

2 Luci Luci | E-mail | Web | 17. září 2015 v 10:49 | Reagovat

Máš to pěkně napsané :) Taky jsem ke všem férová, snažím se usmívat a hlavně se snažím nedělat si těžkou hlavu z toho, že život není fér... Věřím v karmu a v to, že se lidem jejich neférové chování a lajdáctví vymstí... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama