Říjen 2015

...proč se smát na lidi

20. října 2015 v 13:03 | Nebulis |  Týdenní toulky
Dnešní Týdenník Toulání ze všech koutů vesmíru přináší exklusivně:

10 důvodů, proč se smát na lidi (v metru)

1. Je to skvělá činnost na zabavení, když jedete v metru/tramvaji/busu/vlaku a nemáte s sebou noviny/knihu, apod.

2. Příjemně Vás to naladí na celý den dopředu. A pokud se povede úsměv předat dál, budete dvojnásobně tak šťastní!

3. Krása sledovat ty překvapené obličeje lidí, kteří jakoby nevěděli, co znamená usmát se nebo jak se to dělá. Když na to budete mít nervy a vytrváte v ozbrojujícím úsměvu a očním kontaktu, lidé se začnou otáčet a uhýbat pohledem. Ještě vyšší level je mile promluvit, něco ve stylu: ,,To máme ale dneska pěkný den, že?" Zaručeně chytnete pohled, kteří říká, že většího exota ten člověk ještě nepotkal. Ale tak pomilionté to vyjde a spolucestující se chytne - to se lze pak dozvědět spousta zajímavých věcí ( ... např, že tramvaje nestaví na Palmovce (směrem dolů k Divadlu), protože se Praha hádá o pozemky ...)

4. Je šance, že se zapíšete lidem do paměti. Většinou jako tlemící-se-cvok-kterému-se-radši-vyhnu. Nemůžou za to. Oni mají totiž zafixováno, že ten, kdo s úsměvem vyhledává oční kontakt, jim chce určitě něco prodat.

5. Lidé jsou pak shovívavější, když do nich vrazíte. Občas vám schválně nechají volné sedadlo, vyjímečně i s bonusem v podobě Metra (těch novin).

6. Pokud se usmějete (chlapi) na ženskou - rozhdně jí zvýšíte sebevědomí a polichotíte, ač to třeba nedá znát. Jak moc to funguje opačně právě zkoumám. (Ale myslím, že to funguje taky a mnohem lépe - mužští jsou ješitní.)

7. Probudíte v lidech fantazii. Z myšlenky: Proč se na mě směje? se přes asociace typu: Co je na mě ksakru k smíchu?, Nemám rozmazanou rtěnku?, atd. pomalu dostanou až k zájmu o Váš příběh. Proč tu jste, kam jedete, jak asi vypadá Váš život, lidé prostě začnou PŘEMÝŠLET o nikom jiném, než o sobě. A to je plus.

8. Jednak na problémy zapomenete vy (ono to chce fakt soustředění, držet si úsměv i když se všichni mračí) a i ostatní, protože se právě babrají v bodě 7 a přemýšlejí a o něčem jiném.

9. Rozzáříte někomu den.

10. A z toho plyne bod pro karmu, pocit potřebnosti, možná zadostiučenění a hlavně: Udělal jsem dobrý skutek, mám na rok zase vybráno.

11. Každá pozitivní vlna, dobrý skutek i úsměv se jednou zase zpátky vrátí, odkud přišel. Možná to potrvá, ale přijde to.

Třeba se vám to zalíbí tak jako mně. Ono když vstávám v půl šesté, tak v tom metru se můžu buď mračit, z toho plyne nespokojenost, začnu zívat a je to v kelu. Nebo se můžu smát, držet se tím bdělá a zároveň mě to nabije energíí. Alespoň malinko. Mám totiž solární panely pro zachycení pozitivní energie, takže z ní pak žiju celý den.

Tak co, budete se konečně smát?!


Nebulis,
žijící na obnovitelné palivo

Signal festival 15

17. října 2015 v 8:30 | Nebulis |  Cesty po galaxii
Opět se hlásím z Matičky stověžaté, která mi ochotně poskytuje azyl ke studiu a z které moje vlasy občas vypadají jako ty Einsteinovy.
Jelikož jsme na základně naší miniplanetky honosící se zkratkou ČR, dá se očekávat nějaká akce v průběhu týdne a to nejlépe večerní. Jen ať se nám dobře vstává, že ano. A samozřejmě, já se naseru (vejdu) všude.

15. - 18. 10. od 19 h. - 24 h. probíhá v Praze již známý Signal Festival (já o něm slyšela prvně, ale jinak je známý, prý).

Pro ty, ke kterým se ještě tento fenomén neprobojoval, objasním o co jde. Základem je trasa celkem 21 pražských míst, kde jsou představovány grafické a světelné projekty od různých kreativních lidí. Instalace se promítají a nějakým způsobem si hrají se světlem, každá jinak. Atmosféru podkresluje hudba na pozadí.

,,odborné" INFO

Chudý student

3. října 2015 v 19:44 | Nebulis |  Týdenní toulky
Vydala jsem se ze své planetky do jednoho velkého města. I když, co pro mě není velké město, že. Praha. Ano, matička stověžatá. A užívám si jí po studentsku.

Kdybych byla milionářkou rozhodně bych nebydlela na koleji, neobracela v ruce každou korunu (lidi, to kafe ze starbucks je fakt drahé - 100 za Latté?!) a nenosila džíny do prošoupání.
Jenže peníze člověka změní. Zrovna včera jsem se podruhé podívala na film Vlk z Wall Street. Z chudého, čestného hlavního hrdiny se stal boháč, který pije, droguje a š*ká s každou, protože může. Koupit se dá přece všechno. *ironie*
Já prostě doufám, že bych zůstala stále stejná bytůstka s trochu plnější peněženkou, ale stále se stejnými zásadami i myšlením - trochu naivní představa, že?