Signal festival 15

17. října 2015 v 8:30 | Nebulis |  Cesty po galaxii
Opět se hlásím z Matičky stověžaté, která mi ochotně poskytuje azyl ke studiu a z které moje vlasy občas vypadají jako ty Einsteinovy.
Jelikož jsme na základně naší miniplanetky honosící se zkratkou ČR, dá se očekávat nějaká akce v průběhu týdne a to nejlépe večerní. Jen ať se nám dobře vstává, že ano. A samozřejmě, já se naseru (vejdu) všude.

15. - 18. 10. od 19 h. - 24 h. probíhá v Praze již známý Signal Festival (já o něm slyšela prvně, ale jinak je známý, prý).

Pro ty, ke kterým se ještě tento fenomén neprobojoval, objasním o co jde. Základem je trasa celkem 21 pražských míst, kde jsou představovány grafické a světelné projekty od různých kreativních lidí. Instalace se promítají a nějakým způsobem si hrají se světlem, každá jinak. Atmosféru podkresluje hudba na pozadí.

,,odborné" INFO


Já jakožto tvor Prágy neznalý jsem se spřáhla s podobnými exempláři a tomto duchu jsme se vydaly bloudit ulicemi. A opravdu jsme bloudily, jen bludičkovské světélko nám chybělo - i když by nevyniklo skrz všechna ta světla. Neměly jsme žádnou šanci vidět všechno, ani jsme nevěděly, kde začít. Ale příhodně jsme se vyskytly na Staroměstském náměstí, což bylo stanoviště 1. Na palác Kinských se promítal videomapping s názvem the Dive. A musím uznat, že to bylo opravdu famózní!
Celá ,,prezentace" byla udělána přesně na míru fasády, každý okenní rám, každá cihla i vikýř - vše sedělo. Chvílemi člověk nevěděl, co se promítá a co tam je a když se do toho ořidal efekt vodní hladiny nebo světlušek...! Neměla jsem slov, mám dokonce podezření, že jsem zírala s otevřenou pusou...Protože jsme dámy znalé matematiky, pokračovaly na stanoviště 3 - Rudolfinum. Přímo před monumetální stavbou byla natažena vysoko nad našimi hlavami síť. Jen tak si tam visela, dopadaly na ní paprsky různobarevného světla (respektive vlnové délky).


Tentokrát jsme správně dosadily do vzorce a vydaly se na Klárov alias 4. bod dění. Velkou bělostnou kupoli jsme viděly už z dálky, připomínala zimní tenisovou halu, jenom kulatější. Těšily jsme se, dokud nám neoznámili cenu vstupu. Ups, nemělo to být zdarma? No niv naše další cesta vedla ...

...jen o kousek dál na instalaci Wide/Side s čísílkem 5. Šlo o lidské postavy, zajímavé, ale nic extra.

Jak už jsem naznačovala problémy s matematikou, musím ještě zmínit orientační smysl. Šly jsme na opačné straně Vltavy, tudíž jsme se vylouply na stanici 10 Střeleckém ostrově. Ten se mi líbil skoro nejvíc. Zaprvé, je to ostrov. Zadruhé byl krásně nasvícen a představoval Magickou zahradu. Co víc chtít.U Národního divadla pak čekala jedenáctka - tančící kostky. Tedy, tančily tam skvělé tanečnice, kostky spíš tak strnule stály a dělaly důležité.


Pak jsme opět propadly prostorovou červí dírou a shlédly jsme Faces promítané na Šítkovské věži (jak jsem si vygůglila). Šťastná 15. Myslím, že to bylo koncipováno jako PC hra, když hrají dva spoluhráči proti sobě (což by se docela vylučovalo). Na kamarádku to ale bylo moc depresivní a strašidelné. Já jsem jen přemýšlela, kolik to muselo dát práce, aby se všechno rozsvítilo v tu správnou dobu. Smekám.

Z Tváří jsme šly na 16. Připadala jsem si jak Indiana Jones nebo kdo to hledal Ztracenou archu. Expozice šestnáct prostě nebyla a na tu jsme se vážně těšily. Nicméně jsme ale našly číslo 17 na Náplavce, což bylo docela psycho, když se na to člověk dlouho díval. Hlavní roli tu hrály LED tyče, které byly uspořádany do řady křížů za sebe a různě tam problikávaly.
Po další hodině jsme konečně objevily tu zapeklitou šestnáctku. Šly jsme kolem asi stokrát, ale nekoukaly se na nábřeží. Pěkně nasvícené, vypadá to moc dobře, jenom to bylo takové malé.. a kdyby to bylo dotaženější, nezlobila bych se.Ale ty barvy ...nejlepsí kombinace!


Tohle nám trvalo projít tři a půl hodiny. Víc jsme fyzicky nezvládly a vlastně ani časově. Jsem ráda, že jsem šla.

Nasvíceně osvícená, paprsky prosvícená
Nebulis


P.S. fotky hrozné, za á nejsem fotograf a za bé nemám potřebnou techniku, tak pardon
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 17. října 2015 v 17:31 | Reagovat

U těchto show vždy jen nevěřícně zírám, jsou velmi šikovní.

2 Andey Andey | Web | 17. října 2015 v 19:18 | Reagovat

O tomto festivalu jsem neslyšela. To je pořád festival sem, festival tam, ale nikdo ani slovo o tutom. To bych moc ráda viděla. Ve skutečnosti to muselo být super. :)

3 Monča Monča | Web | 18. října 2015 v 13:27 | Reagovat

Já jsem si tam tak přála být! Nevyšlo to (opět:D), tak jsem ráda, že o tom alepsoň čtu u tebe :) Krásný článek¨!

4 stuprum stuprum | Web | 19. října 2015 v 15:47 | Reagovat

Nebulo, Nebulo, na tančící kostky nic nemá! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama