Listopad 2015

Víla vije věnce, adventní

30. listopadu 2015 v 9:59 | Nebulis |  Záchvěvy štětce
Novinky z vesmíru: Nebulisina pouť skrz vysokoškolský život se protahuje!
Je to tak, toto moje cestování zabírá více času než jsem původně předpokládala, proto se zápisky sleduji pouze z Expres raketového rychlíku. Ale nevzdávám se.

I ke mě na planetu dorazil adventní čas. Aby taky ne, když se svítící řetězy, vánoční koule a orion čokolády táhnou snad i mezi planetami, aby osvětlovaly cestujícím únavnou cestu, při které by oni nešťastníci nejradši chrupkali a nechali si o davech na Staroměstkém náměstí jen zdát.
Pro mě začíná advent reklamou na Kofolu, jakmile se objeví v televizi ta, je to jasné - je to tu zas a opět neukniknu. Těším se na to. Ne na davy lidí, tunu reklam na hračky a výčitky mé mámy, že zůstane na Vánoce sama, ale na sníh, cukroví, které zbude zase na mě a na adventní věnce. Už léta je vyrábím úplně sama. Letos to ovšem vypadalo velice bledě, tak jsem korpus pořídila již hotový, ale zbytek je moje práce (kterou mi neustále všichni stěžovali, když jsem k tomu ještě dělala šoféra a přítel mé nevlastní sestry mi na nehotové věnce furt cpal nevkusné plastové santy a kýčovitosti. To je materiál todlencto.)

Nakonec jsem zvládla udělat věnce čtyři: jeden jednoduchý bílý a další dva v bordó-zlaté + jeden na dveře dozlata. Ten tu ale neukážu, ještě byste mě podle něj vystopovali až k nám domů! A kdo stojí na Vánoce o davy, že?Povedly se mi. Neměla jsem skoro žádné další ozdoby než tyto, což mě trochu mrzí, dalo by se toho vymyslet mnohem víc...Každý rok si říkám, že bych je mohla dělat na zakázku - opravdu mě to totiž baví, naplňuje a vybouřím svou pseudo-kreativitu tady a ne pak na přednáškách, kde místo poznámek čmárám blbosti. Takže kdyby si na mě někdo příští rok vzpomněl nebo snad pokud někomu stále ten jeho věnec chybí (ať už saes svíčkami nebo na dveřích), lze se domluvit :)
P.S. Možné udělat i hřbitovní věnce nebo klidně i svatební, nebo jen takové ozdobné..
P.P.S. Co to zase děláš, Nebul?! Tady slibuješ, nabízíš, pak si toho na sebe zase vezmeš moc a nebudeš stíhat nic!

Ehm...Krásné 1. adventní pondělí.
Nebulis

Orchideje se bezostyšně vystavují

2. listopadu 2015 v 17:22 | Nebulis |  Cesty po galaxii
Hej,stuj!
No jo, myslím tebe!
Nedělej, že neslyšíš! Pojď blíž.
Vidíš? Buď pyšný, jsi svědkem jedinečného úkazu. Ale, kam koukáš?
Dolů, ne na nebe. Ještě níž, to je ono.

Ty nádherné květy patří orchidejím. Sjely se ze všech koutů vesmíru právě sem, kde bezostyšně vystavují svoje květy jako kurtizány svoje vnady. Pokud je někdo stydlivější, odvraťte pohled.