Duben 2016

(S)nová výzva: Pohled vzhůru

23. dubna 2016 v 21:52 | Nebulis |  (S)nová výzva
To jsem se tak líně brouzdala vesmírem a tu jsem narazila do výzvy. (S)nové.Jak se taková výzva narodí? Jednoduše tak, že se spojily nikoli oocyty a spermatozoidy, nýbrž nápady dvou kreativních blogerek lačnících po tvoření a stvoření Iris a Vlasty a musím říci, že spatřila světlo světa opravdu moc pěkně a s grácií!
Zapojit se může kdokoli, informace se objeví po kliknutí na odkazy výše. Stručně řečeno, jsou daná témata (14) a formy (10), jakými téma zpracovat. Přiřazovat si můžeme sami, o to je tvorba kreativnější.

Interview s: Náprstník

21. dubna 2016 v 13:38 | Nebulis |  Intergalaktické rostlinstvo
Bytost se nám ztratila v hlubinách vesmíru. Pohlcena časovým vírem, pracně a namáhavě hledala cestu zpět.

A pak přišlo jaro.

Náruživá milovnice všeho živého (i toho, co na první pohled živě nevypadá, ale klidně by být mohlo) samozřejmě vlastní velice působivou sbírku okolní květeny. Tomuto světu ovšem vylisované a zahnědlé kousky nikomu nic neřeknou, ač mají pro sběratele vysokou hodnotu! Co řekne více než květina sama? Proto jsem si dovolila promluvit s několika obyvateli zeleného světa, který se nachází přímo pod našima nohama.
A jelikož vzdělanost a povědomí o přírodě se v celém vesmítu rapidně snižuje a já se ráda vzdělávám a úspěšně k tomu nutím i ostatní, založila jsem si druhý herbář - kreslený, vlastnoručně! Obsahuje i několik velice zajímavých informací, které mohou obohatit všední šeď a ozářit mozek něčím novým. Opravdu se nebojte, radioaktivní to není!


Jako první je tu milá, ač jedovatá rostlinka, kterou opravdu nepřehlédnete a bezpečně poznáte i vy, třeba laici, pokud tedy právě kvete. Nejprve tu máte obrázky, ať si správně zařadíte tuto rostlinu a níže pak rozhovor...

Náprstník červený - Digitalis purpurea - Foxglove (liščí rukavička)

Foxglove inflorescence