Prosinec 2016

Těšíme se na prázdniny

1. prosince 2016 v 23:12 | Nebulis |  Blogový vesmír
Je tu první prosinec. To znamená, že oficiálně začíná měsíc Vánoc. Myšlenkám na Vánoce už se nedá moc vyhýbat, ovšem když vytrváme, tak se nám je podaří úspěšně vytěsnit.
Nemám Vánoce moc ráda. Zbožňuji to předtím i rituály potom, baví mě ten hluk a stresík při návštěvách.. Ale z nějakého důvodu všem okolo čas vánoční vlastně vyplní dárky. Malé, velké, s mašlí i bez. To pro mě není pointa tohoto času. Proto s každou otázkou ,,Tak co, už máš všechny dárky?" se ve mně prohlubuje negativní pocit, který z čtyřiadvacétého prosince mám. Ale o tom jindy, třeba na Štědrý den :)

Dnes je to o prvním prosinci a o blížících se prázdninách. Pokud se tedy dá nazývat necelý týden plnohodnotnými prázdninami. Já bych se o tom byla schopná hádat. Vždyť to tak rychle uteče...

Ale vyvstává otázka, proč se vlastně těšíme na prázdniny? Co si od nich slibujeme?

Já nevím, co vy (dokázala bych určitě tipnout) a protože mě paní učitelka skvěle naučila nezobecňovat, tak pod touto větou je můj vlastní, soukromý seznam. Udělejte si svůj. Tak. Každopádně, pokud to vezmete vážně, dejte mi vědět :) (odkazem na váš článek, zkopírováním seznamu do komentářů nebo mi můžete poslat dopis. Fantazii se meze nekladou :))

1. První sníh
(Mám z něj takovou dětskou radost..Nejkrásnější je, když sněží líní kocouři a už je tma - což v zimě není těžké - a všechno kolem svítí...)

2. Vůně svařáku a pečícího se cukroví
(To je prostě, jak chutná zima.)

3. Světélka úplně všude
(Vytváří to zvláštní, mystickou atmosféru. V blikající neb plápolajícím světle je nějak jednodušší se na všechny usmívat.)

4. Čtení v teple a klidu
(Únik od školního stresu, to je smysl prázdnin! Nos zabořený do kdejakého braku, hlavně že se nemusí číst odborná literatura!)

5. Požitek ze společných chvil
(Ano, je tu ono klišé. No a co? Atmosféra prostě dělá zázraky. Je jedno, kde jste. Důležité je to, co daná situace vyvolává. Pocit soudržnosti, lásky, najednou člověk není sám :) Krásné idylka, která se málokdy podaří opravdu prožít. A přesto to zkoušíme každý rok znovu a znovu.)

A našla bych další: lyžování, bruslení, vánoční trhy, vonné svíčky, rum ve všem, nohy nahoře, teplá postel, ... Ale těch prvních pět je pro mě alfou omegou.

A táákhle se těším!


Příjemný zbytek prvního prosince :)

Nebulis


P.S. Aneb 12-ti denní prosincová výzva s Cassey. Je mi líto to nikam nedat. Insta si zřizovat nebudu. Z principu.
Ale určitě doporučuji účast :)